
In april laagste aantal faillissementen sinds begin van de metingen
Het aantal maandelijkse faillissementen in Nederland is sinds het begin van de metingen niet zo laag geweest als in april van dit jaar. Dit blijkt uit metingen van het CBS.
In totaal werden er in april dit jaar 109 bedrijven failliet verklaard, dit zijn er 71 minder dan in maart. Dit is het laagste aantal sinds het begin van de metingen in 1981. De meeste faillissementen vielen in de bedrijfstak ‘handel’, namelijk 25. Echter is dit ook de bedrijfstak met de meeste bedrijven van alle bedrijfstakken. Relatief gezien werden de meestal faillissementen in de maand april uitgesproken in de industriesector.
Experts vrezen al een tijd voor een faillissementsgolf als gevolg van het aflopen van de corona steunmaatregelen. Ook moet dit jaar weer normaal belasting betaald worden en zullen ondernemers hun schuld terug moeten betalen. Of deze faillissementengolf er daadwerkelijk komt moet nog blijken.
Dit bericht heeft 0 reacties